gazeta.pl-logo

Rośnie hala w Gliwicach. Opóźnienia nie są przewidziane

Prace przy budowie hali widowiskowo-sportowej pomiędzy ulicami Akademicką i Kujawską w Gliwicach są coraz bardziej zaawansowane. Obiekt ma być gotowy w lipcu 2015 roku i dziś nic nie wskazuje na to, by termin ten nie został dotrzymany.

4Trwa budowa Hali Gliwice (Fot. A. Witwicki / UM Gliwice)

 

Przy budowie hali Gliwice pracuje na co dzień ponad 200 osób. Z każdym tygodniem widoczne są postępy. Rzut oka na wykonane już elementy pozwala wyobrazić sobie efekt końcowy. W hali głównej zrealizowano już całość pierwszej kondygnacji, wykonano 95% prac na drugiej i 30% prac na trzeciej kondygnacji. Postęp prac widoczny jest też w hali treningowej, gdzie gotowy jest strop pierwszego poziomu. Obecnie wykonywane są ściany na poziomie drugim. Roboty postępują również na konstrukcjach zewnętrznych.

 

Gigantyczna hala powstanie na około 8,5 tys. palach, sięgających 10-15 metrów w głąb ziemi. Takie rozwiązanie było konieczne, ponieważ teren w tym miejscu jest wyjątkowo grząski. Gotowy obiekt będzie miał 69,3 tys. m kw. powierzchni całkowitej i 56,3 m kw. użytkowej. Prócz głównej hali widowiskowo-sportowej, znajdzie się tu hala treningowa i centrum SPA. Powstanie też zewnętrzny dwupoziomowy garaż. Widownia głównej hali ma liczyć ponad 13,7 tys. miejsc, a treningowej niespełna 1,2 tys.

 

Docelowo będą mogły tu być organizowane zawody w hokeju, lekkoatletyce, tenisie, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, halowej piłce nożnej i boksie. Obiekt będzie przystosowany do imprez wystawienniczych i targowych, wydarzeń estradowych oraz komercyjnej rekreacji sportowej.

 

Źródło: Gazeta Gliwice

Autor: luc

21.03.2014