Widok Hali Gliwice

Pozwolenie na użytkowanie jest, ale to nie koniec

Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach otrzymała pozwolenie na użytkowanie obiektu jednak to nie koniec prac w obiekcie.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwolenia na użytkowanie Hali widowiskowo-sportowej Gliwice przy ulicy Akademickiej 50. Bezpieczeństwo to priorytet na takim obiekcie, jakim jest nasza arena. Otrzymanie, 27 października 2017 roku, wymaganej przepisami zgody dotyczącej eksploatacji oznacza przejście do drugiego etapu prac przy Hali Gliwice – czyli etapu wyposażenia. Menadżer Projektu – Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że wraz z zakończeniem budowy obiektu i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie rozpoczął się etap wyposażania areny. Eksploatacja obiektu będzie możliwa po zakończeniu drugiego etapu prac. Aktualnie trwają dalsze postępowania przetargowe na poszczególne elementy wyposażenia Hali przy ul. Akademickiej 50. Przetargi są na bieżąco ogłaszane na stronie www.pwik.gliwice.pl. Obecnie ogłoszone dotyczą: akustyki hali treningowej oraz systemów AV (systemy prezentowania treści). Planowane są kolejne postępowania w zakresie wyposażenia meblowego całego obiektu i technologii kuchni.

Dotychczas hala została wyposażona w:
1. Ściankę wspinaczkową
2. Nowoczesny system podwieszenia scenicznego
3. Urządzenia sanitarne

Gliwicka Hala będzie najnowocześniejszym obiektem w tej części Polski. Pomieści około 17000 widzów i oprócz areny głównej dysponuje też halą treningową oraz budynkiem fitness.
Hala Gliwice będzie w stanie konkurować z najpopularniejszymi tego typu obiektami nie tylko w Polsce, ale także w Europie.