gazeta.pl-logo

Miasto wydzierżawi Halę Gliwice. Szuka profesjonalistów

Władze Gliwic chcą, by powstającym za około 320 mln zł obiektem zarządzał profesjonalny dzierżawca. Ten będzie musiał wyłożyć ponad 90 tys. zł na miesiąc.

Gliwicka hala ma być gotowa w lipcu 2015 roku i będzie kosztować ok. 320 mln zł. Obiekt ma się składać z głównej hali widowiskowo-sportowej, hali treningowej, centrum spa i zewnętrznego garażu wielopoziomowego. Będzie można przeprowadzać tu m.in. zawody w hokeju, lekkoatletyce, tenisie, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, halowej piłce nożnej, boksie- zgodnie z wymaganiami odpowiednich międzynarodowych związków i federacji sportowych dla imprez o randze międzynarodowej.

5Budowa Hali Gliwice (Fot. Krzysztof Krzemiński)

 

Profesjonalny zarządca poszukiwany

Zgodnie z zapowiedziami ogłoszono przetarg nieograniczony na wysokość czynszu. Umowa z wyłonionym w nim dzierżawcą będzie obowiązywać przez 20 lat.

– Do przetargu mogą przystąpić osoby prawne, w tym spółki w organizacji lub osoby fizyczne, które m.in. posiadają udokumentowane doświadczenie w zarządzaniu w okresie ostatnich trzech lat dwoma obiektami sportowymi lub wielofunkcyjnymi oraz posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 4 miliony zł, pozwalającej na zabezpieczenie kosztów dzierżawy nieruchomości przez około pół roku – informuje referat prasowy gliwickiego magistratu.

Około 100 tysięcy złotych czynszu miesięcznie

Miesięczny czynsz wywoławczy wynosi ponad 90 tys. zł. Do tej kwoty tej należy doliczyć podatek od nieruchomości, opłaty za zajęcie pasa drogowego, opłaty z tytułu dostawy mediów, przeglądów okresowych, w tym serwisowych i innych kosztów związanych z prowadzoną działalnością i z bieżącym utrzymaniem nieruchomości. Zarządca hali będzie odpowiedzialny za jej promocję, przygotowywanie kalendarza imprez, wynajmem lóż i sprzedaż praw do nazwy.

Miasto oczekuje, że w obiekt już w pierwszym roku działalności będzie tętnił życiem. Ma się tu odbyć minimum sto imprez, dziewięć kongresów lub targów, w których weźmie udział ponad 700 tysięcy osób.

 

Źródło: Gazeta Gliwice

Autor: luc

02.04.2014