indeks

Jest przetarg na dzierżawcę hali Gliwice (Podium)

Hala Gliwice ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Miasto właśnie ogłosiło przetarg, który ma wyłonić jej dzierżawcę. Termin nadsyłania ofert upływa 29 maja 2014 roku.

Hala Gliwice

Hala Gliwice będzie jednym z najnowocześniejszych i największych obiektów w Polsce. Pomieści około tys. widzów i będzie doskonale wyposażona. Jej niewątpliwy atut to lokalizacja. W Gliwicach przecinają się dwie autostrady A1 i A4, a niedługo zakończona zostanie budowa Drogowej Trasy Średnicowej, która połączy największe miasta aglomeracji.

Miasto chce, aby Halą zarządzał profesjonalny dzierżawca. Dlatego, zgodnie z zapowiedziami ogłoszony został przetargu nieograniczony na wysokość czynszu. Umowa z dzierżawcą, który przedstawi najkorzystniejsza ofertę obowiązywać będzie przez 20 lat. Do przetargu mogą przystąpić osoby prawne, w tym spółki w organizacji lub osoby fizyczne, które m.in. posiadają udokumentowane doświadczenie w zarządzania w okresie ostatnich 3 lat, przez okres co najmniej 12 następujących po sobie miesięcy, 2 obiektami sportowymi lub wielofunkcyjnymi ( w tym przynajmniej jeden to obiekt sportowy o pojemności co najmniej 8000 miejsc siedzących) oraz posiadają środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 4 miliony zł., pozwalającej na zabezpieczenie kosztów dzierżawy nieruchomości przez około pół roku.

Miesięczny czynsz wywoławczy wynosi 73 364,00 zł netto (plus VAT). Przyszły dzierżawca musi również uwzględnić podatek od nieruchomości, opłaty za zajęcie pasa drogowego, a także opłat
z tytułu dostawy mediów, przeglądów okresowych, w tym serwisowych i innych kosztów związanych z prowadzoną działalnością i z bieżącym utrzymaniem nieruchomości. Termin składania ofert upływa 29 maja 2014r. o godz. 12.00.

Szczegóły znajdują się na: http://bip.gliwice.eu/strona=10389,1142

 

Źródło: infogliwice.pl

01.04.2014r.