dziennik zachodni

Hala Podium Gliwice rośnie. Tak wygląda z lotu ptaka

Hala Podium w Gliwicach oficjalnie nosi teraz nazwę Hala Gliwice. Zmiana nazwy skutkuje… przyspieszeniem prac. Z lotu ptaka widać już rozmach tej inwestycji. ZOBACZCIE ZDJĘCIA wykonane z drona i udostępnione Dziennikowi Zachodniemu przez Krzysztofa Krzemińskiego.

3Hala Gliwice zdjęcia z drona (© Krzysztof Krzemiński)

 

Hala Podium czy Hala Gliwice? Dzisiaj oficjalna nazwa to hala Gliwice. Jak idzie budowa hali, zwanej teraz oficjalnie przez miasto po prostu „Gliwice”? Przekonajcie się.

Konkurencja dla Spodka w Katowicach robi coraz bardziej imponujące wrażenie. Ma być większa i nowocześniejsza od Spodka. Ma kosztować 320 mln zł. Jako, że inwestycja nie zyskała dofinansowania ze środków unijnych, gwarantowanych przez województwo śląskie, ciężar budowy w całości wziął na siebie samorząd Gliwic.

Według harmonogramu, hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach powinna być gotowa
w 2015r. i ma kosztować ponad 321 mln zł.

 

Hala Gliwice to cały kompleks. Hala główna pomieści ok. 15 tys. widzów. Hala treningowa pomieści ponad 1 tys. widzów. Dodatkowo w kompleksie znaleźć się mają centrum SPA, wielopoziomowy garaż i parkingi. Goście będą mieli też do dyspozycji m.in. sale konferencyjne i restauracje.

 

Źródło: Dziennik Zachodni

18.02.2014