Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach

12 i 13 maja zapraszamy na PIKNIK RODZINNY

W dniach 12-13 maja na terenach wokół ARENY GLIWICE zapraszamy na Piknik Rodzinny oraz imprezy towarzyszące.

12 maja 

Piknik Rodzinny – godzina 12.00-19.00

Rajd Miejski 360 Stopni – godzina 10.00-19.00

Koncert IRA i GRUBSON – godzina 19.20

13 maja

Piknik Rodzinny – godzina 12.00-17.00

Rajd Miejski 360 Stopni –  godzina 11.00-17.00

 

W związku z planowanymi wydarzeniami ilość miejsc parkingowych wokół obiektu będzie ograniczona.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Hala Gliwice październik 2017

KOMUNIKAT

Informujemy, że w dniu 25 kwietnia 2018 r. zawarta została umowa pomiędzy Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gliwicach a  Spółką  ARENA OPERATOR Sp. z o.o.  w zakresie komercyjnym organizacji imprez oraz zagospodarowania użytkowego obiektu widowiskowo-sportowego ARENA GLIWICE.

silesia2018

Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si – 6 maja 2018 r.

6 maja w Gliwicach będzie miał miejsce Bieg Kobiet Anita Zawsze Pier(w)si 2018, jeden z kilku organizowanych w Polsce z ideą zjednoczenia kobiet w biegu pod hasłem: Zawsze Pier(w)si.

To  wyjątkowe wydarzenie ma na celu nie tylko skupienie uwagi na samym bieganiu, ale i na zdrowiu kobiet. Jak podkreśla inicjatorka wydarzeń, Marzena Michalec z fundacji „W biegu”, cały projekt ma za zadanie zachęcić do dbania o siebie, stawia na profilaktykę antynowotworową, ale także jest motywacją do tego aby aktywnie spędzać czas.

Inicjatywa biegów zrodziła się z osobistego doświadczenia „Kobiety w biegu”, która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej, jak wówczas niewiele wiedziała o profilaktyce. Zagłębiając się w tę tematykę, poznała na swojej drodze kobiety, które wygrały z rakiem piersi i postawiła na uświadamianie poprzez bieganie.

Zatem zapraszamy wszystkie panie 6 maja 2018 do ARENA GLIWICE  wejście E, ul. Akademicka 50.

DNI i GODZINY OTWARCIA BIURA ZAWODÓW:

5 maja (sobota) – 12:00 – 17:00
6 maja (niedziela) – 8:30 – 11:15

Trasa mierzy ok. 5 km – 1 pętla. Kwadrans przed startem zapraszamy na dynamiczną rozgrzewką.

Więcej informacji pod adresem: https://kobietawbiegu.pl/pl/wydarzenie/bieg-kobiet-anita-silesia

Hala Gliwice wrzesień 2017

Gliwicka hala jest TOP, więc GŁOSUJ!

Arena Gliwice została nominowana do nagrody TOP Inwestycje Komunalne 2018.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć GŁOSAMI gliwicką inwestycję, mogą to zrobić na stronie:

http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2018/nominacje/hala-widowiskowo-sportowa-arena-gliwice,105867.html

Głosowanie internautów potrwa do 2 maja do godz. 12.00.

O tytuł walczy 30 projektów z całej Polski. Inwestycja, która zbierze największą liczbę głosów internautów, otrzyma nagrodę specjalną od czytelników strony PortalSamorzadowy.pl.

To już siódma edycja konkursu TOP Inwestycje Komunalne, w którym nominowane są inwestycje miejskie, proekologiczne projekty antysmogowe, a także projekty z zakresu smart cities.
W kolejnym etapie tej rywalizacji o wygranych decydować będą członkowie Rady Konsultacyjnej. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (14-16 maja).

 

Hala_konkurs

Hala Gliwice

Arena Gliwice – trwają przygotowania do uruchomienia obiektu.

Kompletowane jest wyposażenie areny Gliwice. Trwają prace nad udostępnieniem obiektu organizatorom imprez. Równolegle przygotowywany jest kalendarz wydarzeń na 2018 r. i kolejne lata. We współpracy z dzierżawcą obiektu, Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, pracuje nad nim gliwicka Fundacja Radan.

Realizacja największej miejskiej inwestycji ostatnich lat – budowa wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej – dobiega końca. W październiku 2017 r. obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie. W listopadzie hala została przekazana w dzierżawę PWiK w Gliwicach, które wcześniej – jako menadżer kontraktu – odpowiadało za budowę obiektu. Obecnie prowadzone są prace nad wyposażeniem areny. Rozstrzygnięto przetarg na dostarczenie i montaż zaawansowanych systemów prezentacji treści. Do rozstrzygnięcia pozostały kolejne trzy postępowania, na urządzenia akustyczne, umeblowanie oraz wyposażenie punktów gastronomicznych. Zakończenie tych prac planowane jest z końcem kwietnia 2018 r.

PWiK odpowiadać będzie za administracyjne zarządzanie obiektem. Na mocy zawartej z miastem umowy, firma zmierza do nawiązania współpracy z Fundacją Radan, która odpowiadać będzie za pozyskiwanie wydarzeń mających odbywać się w hali. Planowane jest zawarcie 3 letniej umowy współpracy.

Fundacja Radan jest instytucją, która podejmuje szereg działań społecznych. W swojej działalności zajmuje się wspieraniem rozwoju kultury fizycznej i rekreacji. Przekazuje dofinansowanie wielu gliwickim sekcjom sportowym. Fundacja dostrzega potencjał, jaki stwarza otwarcie gliwickiej areny dla rozwoju gospodarczego miasta, z którym wiąże się wiele jej dotychczasowych przedsięwzięć. W celu skutecznego poszerzenia profilu swojej działalności o zarządzanie najnowocześniejszym w Polsce obiektem widowiskowo-sportowym, fundacja nawiązała współpracę z zespołem osób posiadających doświadczenie w zarządzaniu dużymi wydarzeniami i obiektami.

Po trzech, nierozstrzygniętych przetargach na wyłonienie operatora hali, fundacja zwróciła się do miasta z propozycją współpracy. Potencjał organizacyjny oraz zespół doświadczonych ekspertów działających na rzecz fundacji, a także wieloletnie doświadczenia we współpracy oraz silne związki z Gliwicami są w ocenie miasta niezaprzeczalnymi atutami Fundacji Radan.

Prace nad programem działalności hali – prowadzone równolegle z kompletowaniem wyposażenia – potrwają do końca marca 2018 r. Wtedy zaprezentowany zostanie kalendarz imprez oraz zespół odpowiedzialny za ich realizację.

Hala Gliwice wrzesień 2017

DJI_0009

Podświetlenie dachu Hali Gliwice.

Zakończono montaż paneli LED na dachu Hali. Jego unikalna architektura została podkreślona świetlnym wykończeniem krawędzi. Widoczna z daleka linia świetlna podkreśla eliptyczny kształt Hali Głównej. Stanowi nie tylko element dekoracyjny obiektu, ale również podkreśla rolę punktu nawigacyjnego w przestrzeni miasta.

DJI_0009 DJI_0018 DJI_0024